Příběh přestupu Kyliana Mbappe do Realu Madrid se konečně uzavřel. Od roku 2017 média opakovaně předpovídala jeho přestup do Španělska a nyní se jeho touha hrát za Real Madrid stala skutečností. Pojďme se ohlédnout za tím, jak se věci vyvíjely.

První kontakt měl být podepsán již v roce 2022

V létě 2022 Kylian málem skončil v Realu Madrid, ale na poslední chvíli znovu podepsal smlouvu s PSG v rámci schématu „2+1“, a to i přes intervenci francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Krátce poté se však Mbappé a jeho matka Florentinu Perezovi za odmítnutí omluvili. Ukázalo se, že PSG nedodrželo dané sliby, zejména pokud jde o posílení týmu.

Na jaře 2023 byla jednání obnovena. „Real“ nabídl nové podmínky, které vyžadovaly, aby Mbappe aktivněji projevil touhu připojit se k týmu, včetně snížení platového apetitu.

Konflikt kvůli odmítnutí prodloužení smlouvy

Mbappe oznámil PSG, že smlouvu neprodlouží, což vyvolalo konflikt a dokonce hrozby, že bude vyloučen z týmu. Výsledkem bylo nalezení kompromisu: vzdal se některých bonusů a klub ho zařadil zpět do sestavy.

Kylian slíbil, že dohodu s PSG dohraje až do konce. „Real“ nespěchal a počkal, až ho bude moci podepsat jako volného hráče, přičemž si ponechal možnost diktovat si podmínky dohody. Ke konci se po vyjednávání dohodli a začátkem roku 2023 bylo známo, že Mbappé přestoupí do Realu Madrid.

Francouzský tisk Le Parisien spojený s PSG

Kylian Mbappé se rozhodl přestoupit do Madridu jako volný hráč a již o tom informoval vedení pařížského klubu a oznámil, že nechce prodloužit smlouvu. Fabrizio Romano rovněž potvrdil, že Real Madrid na smlouvě s Mbappém aktivně pracuje.

ESPN uvedla, že madridský klub nehodlá Mbappému nabídnout plat výrazně vyšší než Vinicius Júnior a Jude Bellingham, kteří si ročně vydělají kolem 10,5 milionu eur. Podle deníku Bild si Mbappé řekl o 70 milionů eur ročně, zatímco Florentino Perez je ochoten zaplatit maximálně 35 milionů eur před zdaněním. Kylianova rodina navíc chtěla bonusy v hodnotě 100-125 milionů plus další bonusy pro jeho matku, která působí jako jeho agentka.

PSG se však nevzdává. Klub nabídl Mbappému novou smlouvu s navýšením platu, což zřejmě odmítl a raději se přestěhoval do Madridu.

Konflikty se starým týmem a trenérem

Rozchod s PSG se ukázal jako napínavý. Kylian se na jaře pohádal s trenérem Luisem Enriquem. Le Parisien tvrdí, že před zápasem 33. kola Ligue 1 se Kylian pohádal s prezidentem klubu Nasserem Al-Khelaifim po otázce, proč ho nezmínil ve svém rozlučkovém videu. To vedlo ke konfliktu, ačkoli L’Equipe později uvedl, že nedošlo na manévry.

Pokud jde o video na rozloučenou, Mbappé v květnu zveřejnil na sociálních sítích čtyřminutové video, v němž poděkoval všem kromě prezidenta klubu, což Al-Khelaifiho rozzuřilo.

Na konci května deník L’Equipe dodal, že PSG nevyplatilo Mbappému dubnový plat a únorovou prémii a očekává, že mu tyto prostředky Real Madrid uhradí. Po odmítnutí ze strany Madridu však klub platby nikdy neprovedl.

Jaký příjem očekává Mbappe v Realu Madrid?

Přesné údaje neexistují, ale pochopme předpoklady médií. Podle serveru Goal si Kylian v Realu Madrid vydělá přibližně 35 milionů eur ročně. AS tvrdí, že hráč bude dostávat 50 milionů eur ročně plus podpisový bonus ve výši 120 milionů eur. El Debate uvádí jiné údaje: 60 milionů eur za sezonu a bonus za podpis smlouvy ve výši 100 milionů eur. Podle Marcy bude jeho plat činit 15-20 milionů eur a bonus 50 milionů eur. Sky Sports souhlasí s odhadem platu 15 milionů eur, ale poukazuje na bonus 100 milionů eur.

Ať tak či onak, přestup do Realu Madrid slibuje Mbappému pokles příjmů oproti 72 milionům eur, které vydělával v PSG. Nicméně podle Florentina Pereze, jak uvádí The Athletic, je to pro Kyliana šance, jak se dostat na novou sportovní a marketingovou úroveň.

Nová stránka biografie Kyliana Mbappe

Začíná vzrušující etapa Mbappe kariéry. Zbývá jen otázka: stane se novou hvězdou Realu Madrid na úrovni Cristiana Ronalda? Koneckonců má za úkol získat zlato ve španělské lize a dosáhnout svého prvního vítězství v Lize mistrů.

Jaký byl hlavní důvod Mbappe přestupu do Realu Madrid?
Chtěl si splnit svůj sen hrát za Real Madrid. Média už dlouho předpovídala jeho přestup do Španělska a nyní se jeho touha stala skutečností.
100%
Nebyl spokojen s tím, jak PSG plní své sliby, zejména ohledně posílení týmu. Konflikt kvůli odmítnutí prodloužení smlouvy nakonec vedl k tomu, že se Mbappé rozhodl přestoupit do Realu jako volný hráč.
0%
Voted: 1